T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Haz

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım sunusu ve broşurler ekte sunulmuştur.

Haz

2024 Yılında mezun olan 82 öğrencimiz için coşkulu bir mezuniyet programı yapıldı. okulumuz salonunda yapılan mezuniyet programına öğrencilerimizin velileri ve yakınları ile okulumuz öğretmenleri katıldı. Programın hazırlanmasında büyük emeği bulunan Müdür Yardımcısı Kemal ÇAĞLAR'a, Rehber Öğretmenimiz Sümeyra ÖZAKAR'a, 12. sınıf sınıf rehber öğretmenlerimize programa katılan öğretmen ve velilerimize teşekkür eder; Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz. 

Haz

Değerli öğrencilerimiz;

2024 YKS önümüzdeki haftasonu yapılacak, hepinize başarılar diliyoruz. Sınav giriş belgenizi ve Kimlik Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız. Su dışında hiçbir şeyle sınav yerinize gitmeyiniz.Allah Yardımcınız olsun.

May

Okulumuz Gezi kulübü tarafından Ege Üniversitesi Tanıtım günleri etkinliğine katılmak için İzmir'e gezi düzenledi. 03.05.2024 günü düzenlenen tanıtım günü etkinliğine katlan öğrencilerimiz öğleden sonra Efes Antik kenti ve Meryemana Manastırını ziyaret ettiler. Gezide görev alan Müdür Yardımcısı Enver ÇETİN, Gezi kulübü öğretmenleri Fatih AKA ve Gülcan BOZOĞLU'na teşekkür ederiz.

Nis

Kütüphaneler haftası etkinlikleri çerçevesinde Yazar-Öğrenci buluşmasının konuğu Eğitimci-Yazar Ramazan EKİCİ okulumuzda öğrencilerimizle buluştu. Keyiflli bir sohbetin ardından kitaplarını imzalayan Sn. Ramazan EKİCİ'ye ve progaramda emeği bulunan öğrenci ve eöğretmenlerimize teşekkür ediyoruız.

Mrt

18 Mart Çanakkale zaferinin 109. yılı kutlamaları ve Şehitler Günü anma faliyetleri yapıldı. Öğrencimiz Beyza ÇAPRAZ İlçemiz Şehitliğinde yapılan törende şiir okuyarak okulumuzu temsil etti. Öğretmenlerimiz Dilek KORKMAZ ve Ercan HANAY tarafından hazırlanan program öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından beğeniyle izlendi. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder Aziz Şehitlerimizi bir kere daha minnet ve rahmetle yad ederiz.

Ock

2023-2024 yılı birinci dönem sonu itibarıyle Kermes düzenlendi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlü tarafından düzenlenen Mesleki Yarışmalar kapsamında Balıkesir İmam Hatip Liseleri arası Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması il finalinde okulumuz adına yarışan öğrencimiz Yusuf Şahin DEMİRCAN il ikincisi olmuştur. Gönen İmam Hatip Lisesi Uygulama Camiinde gerçekleştirilen yarışma sonunda Ödülünü Gönen Kaymakamının elinden alan öğrencimiz Cuma Namazında da Gönen Çarşı camiinde Hutbesini okumuş ve Cuma Namazı kıldırmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, emeği geçen arkadaşlarımıza, hasseten danışman öğretmeni Mahmut ATEŞ'e teşekkür ederiz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında Öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar ülkemizin dirlik, düzen ve huzuru için mücadele eden, şehit olan ve gazilerimizden ebediyete irtihal edenler için okunan 3 adet hatimin Cuma namazı öncesinde duası yapıldı. Hatimleri okuyan öğrenci, veli ve Öğretmenlerimize, duasını yapan Hafız öğrencilerimize, organisazyonu yapan öğretmenlerimize ve bilhassa bizzat gelerek duamıza amin diyen Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Mutlu ASLAN'a teşekkür ederiz.     

Tem

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde tüm Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve duayla yâd ediyor, Gazilerimizi minnetle anıyoruz.

 Unutmamak için https://15temmuz.gov.tr linkini tıklayınız...

Tem

Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, ülkemize ve tüm İslam Alemine huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz. Hayırlı Bayramlar!

Haz

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın son günü olan 17 Haziran 2022 Cuma günü okulumuz tören alanında Karne Töreni yapıldı. Törende BİGEP sınavlarında dereceye giren öğrencilerimize, Onur Belgesi alan öğrencilerimize, Üstün Başarı Belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimize ve her sınıf seviyesinden Okul Birincisi olan;

9.sınıflar Okul Birincisi Elif TEZGÖREN,

10.sınıflar Okul Birincisi Furkan Burak ERDEM,

11.sınıflar Okul Birincisi Merve YILDIZ,

12.sınıflar Okul Birincisi Beyza METİN isimli öğrencilerimize belgeleri takdim edildi. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin iyi, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmelerini temenni ederiz.

Haz

18 Haziran 2022 Cumartesi günü yapılacak TemelYeterlilikTesti Sınavı, 19 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak AlanYeterlilikTesti Sınavı ve YabancıDilTesti Sınavlarına girecek tüm öğrencilerimize Başarılar Dileriz. Dualarımız sizlerle....

Haz

17 Haziran 2022 Cuma günü okul mescidimizde 2021-2022 Öğretim Yılının son Cuma Namazı kılındı. Öğrencilerimizden Yusuf Şahin DEMİRCAN İmamlık, Furkan BAŞARAN ise Müezzinlik görevlerini ifa ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Haz

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı sonunda okulumuzdan ayrılacak olan öğretmenlerimize 15 Haziran 2022 Çarşamba günü öğretmenler odasında uğurlama ve ödül töreni yapıldı. Müdür Yardımcımız Ayşe ÇETİN, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Arzu ÜLKER, Tarih Öğretmenimiz Nuray EKŞİ ve Meslek Dersleri Öğretmenimiz Elif AYDINLI' ya bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz. Yolunuz açık olsun...